Site Loader

Kiedy podejmujemy ostateczną decyzję o tym, że chcemy przearanżować wygląd naszego mieszkania i wybiegamy myślami w przód pędząc prosto do ostatecznego efektu możemy zderzyć się z ogromnym murem, jakim jest plan – jak w zasadzie ma wyglądać nasze wnętrze. Jeśli nie mamy od początku spójnego obrazu, to nie wiemy, w którą stronę zmierzamy. Zmieniamy na poczekaniu decyzje o przeróżnych szczegółach, przez co na sam koniec okazuje się, że nasze mieszkanie wygląda jak puzzle, które ułożyliśmy z kilku zupełnie innych zestawów.

Projekt wnętrza domu

Rzeczą absolutnie konieczną jest przed podjęciem jakiegokolwiek działania wykonanie projektu wnętrza domu. Co jednak w sytuacji, w której nasz zmysł estetyczny nie jest aż tak wrażliwy i brak nam pomysłu? Albo jeśli taki pomysł mamy w głowie, ale nie potrafimy przenieść go na papier czy plik w komputerze przez co ciężko jest nam skonfrontować wyobrażenie, z rzeczywistym wyglądem? Projektowanie wnętrz to proces, w którym niezwykle istotnym czynnikiem jest aspekt wizualizacji. Musimy coś zobaczyć, żeby wiedzieć czy wygląda dobrze.

Studio projektowe

Możemy poszukać inspiracji w internecie, oceniając jaki typ wnętrza najbardziej pasuje do naszych gustów, jednak nie powinno być to niczym więcej, niż właśnie inspiracją, z prostego powodu. Nie mamy pewności czy zrealizowanie takiego projektu mieszkania jest w ogóle możliwe w naszym przypadku. Wymiary naszego mieszkania mogą być inne, ponieważ w praktycznie wszystkich mieszkaniach sama architektura domu jest zupełnie inna – w takiej sytuacji powinniśmy poprosić o pomoc studio, które tym się właśnie zajmuje. Kontaktujemy się ze studiem, a po zebraniu koniecznych informacji projektant wnętrz wykona dla nas indywidualnie dostosowany projekt, zgodnie z naszymi sugestiami. Takich firm jest stosunkowo całkiem dużo, więc przeglądając ich realizacje możemy wybrać taką, która najbardziej wpisuje się w nasze potrzeby. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż w przypadku dużej firmy zaprojektowanie wnętrza nie będzie co prawda trwało długo, ale z powodu dużej ilości zleceń projekty mogą się opierać na pewnym schemacie. Każdy projekt jest oczywiście inny, ale w kwestii dopracowania i dopięcia detali na ostatni guzik już może się pojawić kilka niedociągnięć.

Architekt wnętrz

Alternatywą dla dużego studia projektowego jest ktoś, kto prowadzi działalność jednoosobową jako architekt wnętrz. Ktoś taki, w przeciwieństwie do projektantów wnętrz pracujących w dużej firmie, do każdego zlecenia ma stosunek całkowicie indywidualny i nie ma mowy o niedociągnięciach – ponieważ w jego przypadku każde zlecenie ma ogromne znaczenie. Zlecenie wykonania projektu mieszkania do architekta wnętrz pozwala mieć odrobinę większy wpływ na projekt, a i sam zleceniobiorca może się bardziej wykazać, dając jednocześnie upust swoim artystycznym umiejętnościom. Jest to więc doskonała opcja jeśli zależy nam na absolutnej niepowtarzalności.

Aga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *