Site Loader

Remontowanie własnego domu wiąże się dzisiaj nie tylko z dużymi wyzwaniami logistycznymi, ale i sporymi wydatkami. Samodzielne wykonanie remontu wielu osobom wydaje się być dobrym pomysłem na oszczędności. Jednak, z czasem okazać się może, że ilość pracy i wiedzy, jaka jest przy remoncie niezbędna, przerośnie możliwości właściciela mieszkania i sprawi, że remont zamiast przyjemnością – stanie się koszmarem. Zastanówmy się zatem jak remontować dom, samodzielnie czy z architektem wnętrz?

Kiedy remont samodzielny?

Własnoręczne remontowanie mieszkania jest dobrym pomysłem wtedy, gdy po pierwsze mamy dobry zmysł przestrzenny i potrafimy go przekuć w funkcjonalne projektowanie wnętrz poszczególnych pomieszczeń, a po drugie wtedy, gdy mamy na to czas. Większość osób cierpi dzisiaj na tzw. syndrom przepracowania: wiele godzin w pracy, zajęte weekendy, nadgodziny, delegacje. To wszystko nie sprzyja znalezieniu wolnej chwili do tego, by zaplanować gruntowny remont mieszkania i jeszcze go wykonać. Jeśli natomiast ma się unormowany i mało wymagający czas pracy, a weekendy wolne, to spokojnie można się zdecydować na osobistą modernizację mieszkania. To może być ciekawe doświadczenie i rzeczywiście czynność, która obniży koszty remontu.

Kiedy się zdecydować na architekta wnętrz?

Jeśli nie mamy fizycznie czasu na remont, a nasze widzenie przestrzenne i zdolność planowania układu pomieszczeń są dalekie od ideału, wtedy idealnym rozwiązaniem będzie architekt wnętrz. Pomoc takiego fachowca sprawi, że zaprojektowane przez niego wnętrze będziemy mogli zobaczyć na wizualizacji zanim jeszcze rozpoczną się prace remontowe. Taka opcja jest dzisiaj absolutnie pożądana i pozwala na projektowanie wnętrz tak, jak życzyłby sobie tego właściciel, bo do momentu zaakceptowania wizualizacji, można na niej nanosić zmiany. Architekt wnętrz dzięki swojej wiedzy projektowej i meblowej będzie również potrafił o wiele lepiej niż my wykorzystać w pomieszczeniach nowe technologie, zagraniczne inspiracje wnętrzarskie i sprytne patenty meblowe czy instalacyjne, które w przyszłości ułatwią życie domownikom.

Kto korzysta z usług projektanta wnętrz?

Z biegiem czasu może się okazać, że decyzja o zatrudnieniu architekta do zaprojektowania wnętrza i ekipy remontowej do wdrożenia projektu, będzie jedną z najbardziej trafionych! Wprawdzie trzeba za nią zapłacić, ale pozwala za to wybitnie oszczędzić czas i własne nerwy związane z wykonywaniem planowania i samych prac remontowych w mieszkaniu. Z takich usług najchętniej korzystają osoby zapracowane, które zarabiają, mają fundusze i o wiele bardziej wolą je przeznaczyć na fachowca, niż poświęcać resztki wolnego czasu na prace remontowe i wymyślanie czegoś, w czym niekoniecznie dobrze się czują.

Aga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *