Site Loader

Brak pomysłu na urządzenie mieszkania? Do stworzenia jego nowego charakteru nie trzeba wiele! Wystarczy odrobina wyobraźni i pomysł na oryginalne sposoby na upięcie firan. Tym bardziej, że te zwiewne tkaniny znajdują swoje miejsce w niemal każdym domu. Warto przekonać się, że projektowanie wnętrz nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać i to właśnie za sprawą ich pomocy! Jak upiąć firany, by wnętrze zyskało modnego, oryginalnego charakteru, a przy tym wydawało się optycznie większe?

Chwosty i podwiązki zawsze w zasięgu ręki

Chwosty, czyli zdobione sznury dekoracyjne stanowią niezbędnik podczas upinania firan. Niemal każdy projektant wnętrz podkreśla, że chwosty, podobnie jak podwiązki, to obowiązkowe elementy wyposażenia domów – przy ich użyciu stworzyć można skromne, aczkolwiek modne dekoracje okien. Jeśli w Twoim domu są okna balkonowe, to postaw na ich odsłonięcie. Pomarszcz firanę tuż przy karniszu, a następnie delikatnie upnij ją za pomocą chwosta lub podwiązki na brzegach okna. Mocno pomarszczony, „lejący” się materiał firany doskonale wyglądać będzie podpięty chwostem w podobnym kolorze, warto by wyróżniał się on na tle tkaniny, jednak nie był zbyt kontrastujący.

Podpięcie, które znać powinna każda Pani Domu

Architekci wnętrz zdradzają, że tymczasowym sposobem na podpinanie firan może być wykorzystanie kółek od drewnianych karniszy! Po odpięciu żabki i przeciągnięciu firany przez wnętrze elementu okazuje się, że jest to doskonałe akcesorium do upinania zwiewnych tkanin! Kółka od karniszy warto wykorzystywać zwłaszcza do wieloczęściowych firan, gdy zależy nam na symetrycznym upięciu. W razie potrzeb, jego brzegi można ozdobić pasującą do dekoracji okiennej wstążką, bądź tkaniną. Tak prosty sposób na oryginalne podpięcie znać powinna każda Pani Domu!

Eleganckie wnętrze z wyjątkowym rozwiązaniem

Właściciele pomieszczeń o eleganckim, klasycznym stylu również pokusić się mogą o modne i nietypowe upięcie firan. Niemal każdy projektant wnętrz w swojej pracy korzysta z tego rozwiązania. Chodzi o upięcie tkaniny na oknie za pomocą zdobionej klamry, lecz tylko z jednej strony. Luźno zwisający materiał da bowiem poczucie prywatności, dodając jednocześnie ciepła całemu wnętrzu. Podpięta część firany będzie pełnić z kolei funkcję praktyczną, dając dostęp do drzwi balkonowych bądź parapetu. Ta oryginalna kompozycja dopełniać będzie wystrój eleganckiego salonu bądź sypialni w każdym domu.

Co z oknami dachowymi?

Niewielkie okno dachowe również może zostać udekorowane w nietypowy sposób. Wystarczy, by tak jak w przypadku klasycznych firan, powiesić je na karniszu, naciągnąć, a następnie podpiąć klamrą lub chwostem po bokach. Zwisające tkaniny przypiąć należy wówczas do ściany i gotowe! Dzięki tak stworzonej dekoracji szybko przekonać się można, że projektowanie wnętrz, nawet samodzielne,nie musi być aż tak trudne – pomieszczenia błyskawicznie zyskują dodatkowe ciepło i domowy charakter przy odrobinie wyobraźni.

ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *