Site Loader

Istotnym elementem projektu wnętrza domu jest niewątpliwie kuchnia, ponieważ to tam trzeba w spójny sposób połączyć maksymalną funkcjonalność z piękną przestrzenią. Zachowanie porządku w tym pomieszczeniu sprzyja nie tylko większemu komfortowi przyrządzania jedzenia, ale także zachęca do dłuższego pobytu, na przykład podczas rozmowy przy kawie. Cóż zraża do pogawędki bardziej niż stos niepozmywanych naczyń czy chaotycznie porozrzucane naczynia i sztućce? W utrzymaniu codziennego porządku z pewnością pomogą nowoczesne i praktyczne szuflady kuchenne, do których będziemy sięgać z przyjemnością.

Wielofunkcyjny schowek

Przyjęło się, że szuflady to domena sztućców, co stanowi prawdę tylko po części. Współczesne, pojemne szuflady z wewnętrznymi podziałami bez problemu pomieszczą tarki, słoiczki z przyprawami, talerzyki czy inne drobne przedmioty. Dzięki dostosowanym wkładom o wiele łatwiej można utrzymać porządek w kuchennych przyborach. Ważnym elementem wykonania szuflady jest określenie typu prowadnicy, na której porusza się pojemnik. Szczególną wygodą użytkowania cechują się prowadnice pozwalające na pełne wysunięcie się zawartości. W ten sposób w zapomnienie odejdzie szukanie po omacku rzeczy ukrytych w głębi szuflady oraz nerwowe przerzucanie wszystkich przedmiotów.

Co zamiast uchwytu?

Jeżeli chcemy wprowadzić do wnętrza kuchni powiew nowoczesności, projektant wnętrz może podpowiedzieć montaż szuflad bezuchwytowych. Esencję tego rozwiązania stanowi uzyskanie gładkiej powierzchni zabudowy, bez wystających elementów. Taki efekt osiąga się przy pomocy wyprofilowania lica szuflady w jego górnej części. Innym równie pomysłowym sposobem otwierania jest metoda tip-on, czyli mechaniczne otwieranie przez docisk ‒ jednak w tym wypadku należy pamiętać, by powierzchnia lica nie była wykonana z materiału wrażliwego na zabrudzenia. Motyw ten warto zastosować podczas projektowania wnętrza całego pomieszczenia, dzięki czemu zyska ono na spójności. Jednolita kolorystyka, materiał oraz detale pomogą uzyskać estetyczną kompozycję.

Rada specjalisty

Nowe szuflady okażą się z pewnością ciekawym i praktycznym urozmaiceniem zabudowy. W przypadku, gdy szukamy pomysłu na całą kuchnię, radą może posłużyć architekt wnętrz, który zaprojektuje zabudowę i zleci ją zaufanemu wykonawcy. Takie meble pod wymiar pozwolą wykorzystać w całości potencjał powierzchni i wysokości pomieszczenia. Konsultując projekt ze specjalistą, zyskamy pewność, że końcowy produkt zachowa wszelkie standardy jakości, a kuchnia oczaruje wyglądem gości i domowników.

Aga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *